اخبار

مراسم آغاز به کار خیریۀ بیمارستانی مرکزآموزشی درمانی فیروزآبادی

گروه: عمومی
۲۴ خرداد ۱۳۹۷

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فیروزآبادی، : مراسم آغاز به کار خیریه‌ی بیمارستانی بیمارستان مرحوم فیروزآبادی روز دوشنبه ۴ دی‌ماه ۹۶ با حضور دکتر شهریاری رییس مجمع خیرین سلامت کشور و نماینده مجلس، دکتر ناصری پور رییس دانشگاه، دکتر هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرری دکتر موسوی معاون اجتماعی دانشگاه،  فرزند مرحوم آیت‌الله فیروزآبادی و جمعی از مسئولین دانشگاه و خیرین شهرری در بیمارستان فیروزآبادی برگزار گردید.

دکتر شهریاری در این خصوص فرمودند:مهمترین کار خیر در حوزه سلامت می باشد.این فرهنگ سازی باید نهادینه شود تا مردم از شهر ها و روستاها، به تهران جهت درمان بیماری خود سرازیر نشوند و نیز با ساختن و تجهیز بیمارستان ها توسط خیرین ،باقی الصالحاتی برای آخرتشان می شود که نمونه آن همین بیمارستان فیروزآبادی که همیشه بیماران دعا گوی بانی آن می باشند و خدماتی که ارائه می شود قطعا ثوابی به روح آن مرحوم نصیب می شود.

در پایان فرمودند :مجمع انشاءاله تشکیل شود بقیه خیرین عزیز هم مانند آیت اله فیروزآبادی مشارکت جدی داشته باشند که جهت کاهش آلام مردم  در این منطقه تاثیر گذار باشند

 

دکتر مسعود ناصری‌پور رییس دانشگاه گفت: تبدیل سلامت به مقوله‌ای اجتماعی هدف اول ما می باشد و مهم‌تر از ساخت بیمارستان، از دیدگاه من ترویج نگاه سلامت محور، پیشگیری از ایجاد بیماری است. بنابراین تلاش ما این است که با ارتقای خدمات در شهرری، کاری کنیم که حتی یک بیمار از این منطقه به دیگر نواحی نرود.
وی با بیان این مطلب که باید از ظرفیت خیرین، علاوه بر ساخت مراکز درمانی، در پژوهش هم استفاده کنیم، اظهار داشت:  اساس ترویج نگاه سلامت محور در میان همگان، وجود اطلاعات کافی است و آن هم مستلزم پژوهش است. این یک رویه در دنیا است که کرسی‌ها و گرنت‌های پژوهشی به شکل بهره‌گیری از کمک‌های مردمی تاسیس می‌شود.
رییس دانشگاه افزود: تاسیس صندوق‌های خاص جهت پشتیبانی از بیماران کم بضاعت به عنوان حامی خدمات مددکاری می‌تواند یکی از دستور کارهای خیریه‌های بیمارستانی باشد.

دکتر ناصری پور عنوان کرد: اکثر بیمارستان‌های ما بالای ۴۰ سال عمر دارند و دولت در بازسازی این بیمارستان‌ها به تنهایی کارآمدی ندارد. نیازمند بخش خصوصی هستیم. اما چون اسناد بیمارستان‌ها اوقافی است بانک آن را به عنوان ضمانت نمی‌پذیرد.

دکتر هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری نیز از همت دولت برای به‌روز کردن و ارتقای خدمات و تجهیزات در بیمارستان فیروزآبادی و تغییراتی که در چند سال گذشته در امکانات بیمارستان رخ داده گزارشی ارائه نمود و گفت: به‌زودی بیش از ۳۰۰ تختخواب به مجموعه بیمارستان فیروزآبادی افزوده خواهد شد.

در ادامه دکتر صلاح‌الدین دلشاد مشاور رییس دانشگاه در زمینه‌ی خیریه‌های سلامت و سازمان‌های مردم نهاد نیز سخنرانی نمود.

در ابتدای این دیدار ریاست بیمارستان ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به حاظران فرمودند:

افتخار ما این است که خدمت توام با عزت ارائه دهیم تا مراجعه کنندگان این مرکز دغدغه ای جز بیماری نداشته باشند . همچنین که سال گذشته بیش از نیم میلیارد تومان در راستای تحکیم بیماران بی بضاعت هزینه شده است و تلاش داریم با مشارکت خیرین بتوانیم خدمت رسانی مان را به بیماران بی بضاعت افزایش دهیم و امیدواریم که این حرکت سرآغاز خیر و منشا خدمات بیشتر به مردم این منطقه باشد.

 

 

در پایان نیز بعد از معرفی کوتاه نامزدها، انتخابات برای تعیین هیات مدیره و بازرس موسسه خیریه‌ی بیمارستانی فیروزآبادی برگزار شد.